Gra wstępna – dlaczego jest tak ważna?

Gra wstępna – dlaczego jest tak ważna?

Czy wiedziałaś, że zanim muszka owocówka pozwoli samcowi na odbycie stosunku to on najpierw musi ją dobrze zachęcić?

Pewnie pomyślisz sobie w jaki sposób… a no, grając dla niej balladę za pomocą swoich skrzydełek. Jeśli wystarczająco długo i DOBRZE będzie grał, to samica w końcu podda się pod wpływem tego uroku i dochodzi do stosunku.

Ale uwaga: jeśli w trakcie się znudzi, to samiec znowu musi ją zachęcić swoją balladą. Nie ma lekko.

Samce królików muszą przed współżyciem pocierać narządy płciowe swoich wybranek rytmicznymi, posuwistymi ruchami o stałym natężeniu (ok. 70 powtórzeń) zanim samica będzie gotowa na odbycie stosunku.

Dlaczego tak mało czasu poświęcamy na grę wstępna?

Jeśli więc wiele gatunków w świecie zwierząt musi najpierw rozgrzać partnerkę i ją zachęcić do współżycia, to dlaczego w świecie ludzi tak mało poświęca się czasu na grę wstępną? Dlaczego często nie stanowi ona podłoża pod każdorazowy „numerek”? 🤔

Czy gra wstępna pomaga zajść w ciążę?

Coraz więcej pań trafia do mnie z problemem niepłodności. Bardzo często mówią, że w pewnym momencie seks się nudzi i jest po prostu koniecznością.

Może niezbyt odkrywcze zdanie, ale…

Żeby zrobić dziecko nie wystarczy odbyć stosunku (jak już pewnie większość z was zauważyła). Nasze ciało jest mądre i wie kiedy jest przyjemnie. Gdy seks sprawia nam frajdę to nasze ciało/mięśnie się temu poddają, potrafią się rozluźnić oraz rytmicznie kurczyć. Te skurcze pomagają spermie przedostać się dalej.

Mechaniczny seks, jako odhaczenie kolejnego punktu na liście nie pozwoli ciału się zrelaksować – przykładowa lista:

  1. kupić marchewkę i ziemniaki ✅
  2. wyjąć mięso z zamrażarki ✅
  3. wstawić pranie ✅
  4. o 20:00 uprawiać seks

A jak już niejednokrotnie wspominałam w innych artykułach: DO ZROBIENIE DZIECKA POTRZEBNA JEST ENERGIA, a energię mamy wtedy gdy potrafimy osiągnąć stan odprężenia.

Gra wstępna – pomysły i odpowiednie podejście

Dlatego zmień podejście. Jeśli zmęczył Cię seks co drugi/trzeci dzień, to zrób chwilę przerwy. A później podejdź do niego jak do fajnej czynności a nie przykrego obowiązku. Zastanówcie się wspólnie co Was kręci i po prostu dajcie się ponieść przyjemności 🙂

Podobnie się sprawy mają w przypadku niektórych typów bolesnego współżycia, zaburzeniach orgazmu, częstych infekcjach intymnych po seksie. O tym jednak innym razem.

Dobrej zabawy! ❤️

Karolina „FizjoWoman”

Na co dzień przyjmuję pacjentki w Poznaniu. Na wizytę możesz umówić się klikając w ten link – UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dodaj komentarz

Zamknij Menu